Atelier Flera vzdělává

Flera Academy připravuje setkání s jasným záměrem. Chce vám nabídnout konkrétní rady a triky, které skutečně můžete ve svých zahradách uplatnit.

Ferdinand je připraven podělit se o Flera know-how a vytvořil pro vás koncept přednášek pod značkou Flera Academy. Cílem seminářů je předložit a osvětlit filosofii, které studio Flera věří, širší veřejnosti. Cyklus se skládá ze tří večerních setkání. Při každém z nich budete seznámeni s jiným fragmentem tvorby svěžích moderních zahrad. Nadchneme vás, abyste už na nic nečekali a do změny své zahrady jste se pustili okamžitě.

Flera Academy připravuje setkání s jasným záměrem. Chce vám nabídnout konkrétní rady a triky, které skutečně můžete ve svých zahradách uplatnit. Přednášky jsou velmi živé a praktické. Každý večer se skládá ze tří bloků. Ferdinand zahajuje a jeho blok je vždy zábavný, plný fotografií a emocí. Druhý host přináší velmi konkrétní praktické informace. Třetí část večera patří společné diskusi. Ferdinand s hostem zodpovídají dotazy, které posíláte před seminářem a na kterých vám v modelových příkladech oba přednášející ukazují vše, o čem se v předešlých hodinách mluvilo.

Večery jsou koncipované tak, že můžete navštívit jednorázově kterýkoliv z nich. Pokud absolvujete všechny, získáte ucelený pohled na současnou zahradní architekturu.

Přednášky Flera Academy se těší velké oblibě nejen u zapálených laiků, vhodné jsou i pro studenty zahradnických oborů, anebo pro kolegy z oboru, kterým je styl atelieru Flera blízký.

Zaregistruj se na Flera Academy

Atelier Flera vzdělává veřejnost o zahradní architektuře na přednáškách Flera Academy

Přednáška 1

Osobitá zahrada

Popíšeme, jak se vypořádat se specifiky typově odlišných zahrad a pozemků, ať už jde o prostor ve městě či na venkově. Ferdinand přiblíží svůj přístup k efektivnímu využití malinké zahrady stejně jako k útulnému zabydlení zahrady velké. Zahradní architektka Jana Pyšková, Ferdinandova spolupracovnice a dobrá kamarádka, vám představí koncept rodinné, přírodě blízké zahrady. Ukáže vám, jak postupovat při plánování osázení rozkvetlých záhonů s ohledem na světlo, množství dostupné zálivky i nadmořskou výšku.

Registrovat se

Ferdinand Leffler přednáší na přednášce od Flera Academy o zahradní architektuře

Přednáška 2

Zelené pokoje

Dozvíte se, jak správně navrhnout koncept, aby celek zahrady zůstal harmonický a funkční zároveň. Budeme se bavit o proporcích, měřítku, jednotě a harmonii. Ferdinand v přednášce rozdělí zahradu na dílčí pokojíčky od předsíně, přes obýváky, „špajzíky“, kuchyně, až k dětským koutkům a ke každému z nich přiřadí praktické tipy a pravidla, která vám při plánování vlastní zahrady pomohou. Specialistka z atelieru FLERA vám ve svém vstupu představí rostlinný sortiment, který vás ve vaší zahradě nezradí. Nabídne vám osvědčené naprosto konkrétní kombinace pro různá prostředí, které právě atelier Flera ve svých zahradách s oblibou plánuje. Nebojte se, nic nezůstane tabu.

Registrovat se

Flera Academy obohacuje veřejnost o cenné znalosti a zkušenosti se zahradní architekturou

Přednáška 3

Koření zahrady

„V jednoduchosti je klid“ — tak to už je pár let oblíbené Ferdinandovo motto. V této přednášce vám dokáže, že jednoduchost, pravdivost a selský rozum jsou jedinou správnou cestou k zahradě, ve které se vám bude dobře žít. Kde v zahradě v žádném případě nedělat kompromisy a kde naopak zahradě dopřát ničím nespoutanou volnost? Výsledkem bude uvolněná pohodová zahrada, která vám přinese klid a radost. Na této přednášce Ferdinand společně se svým hostem, kolegou z atelieru, otevře i téma opakujících se neduhů českých zahrad. V praktickém bloku do vás projektanti atelieru Flera nalijí tentokrát zkušenosti techničtějšího rázu. Například: Jak zahradu zalévat? Má smysl automatická závlaha? Jaká? A co osvětlení zahrady? Jak správně zpracovat ornici? Drenáže a jejich úskalí?

Registrovat se

Odebírejte Ferdinandův zpravodaj s čerstvými novinkami každý měsíc!