Helena Hrudová

projektantka

Kde jsi studovala a který obor?

Studovala jsem Architekturu a urbanismus na Fakultě architektury Českého vysokého učení technického v Praze, kde jsem absolvovala i několik předmětů zaměřených na krajinářství. Protože mě tahle specializace začala více a více zajímat, rozhodla jsem se rozšířit své znalosti studiem Zahradní a krajinné tvorby na České zahradnické akademii na Mělníku.

Co tě v zahradní architektuře nejvíc baví?

Baví mě práce s prostorem, který se proměňuje v čase, stejně jako jeho jistá
nepředvídatelnost spojená s vývojem rostlin. Ráda sleduji vznik nových návrhů v průběhu realizace a užívám si pocit z nalezení nového smyslu opomíjeným nebo někdy až skoro zapomenutým místům. Baví mě práce s různou škálou uživatelů, proto se ráda věnuji návrhům soukromých zahrad i veřejných prostranství.

Kde čerpáš inspiraci pro svou práci?

V pěkných hotových realizacích, ať už naživo nebo alespoň z fotek. Sleduji ale i různé projekční práce, české i zahraniční. A všude kolem sebe – v prvcích divoké přírody, v urbanizovaném prostředí měst a vesnic i v chování a pohybu lidí v různém prostředí. Velkou inspirací jsou mi i budoucí uživatelé místa.

Kterou realizaci máš nejradši a proč?

Nemám jednu oblíbenou, ale každá, kde do sebe dobře zapadne představa klienta, dobrého architekta a šikovného realizátora, je skvělá.

Které jsou tvé oblíbené koníčky, životní motto?

Mám ráda pohyb v různých formách, nejraději ale ten na squashovém kurtu. A ráda se učím novým věcem a vzdělávám se nejen ve svém oboru.

Nejoblíbenější místo na svět?

Všude, kde jsou správní lidé a dobrá nálada!

150 150 Helena Hrudová