Lenka Kožíšková

projektantka

Kde jsi studovala a který obor?

Na bakalářském stupni jsem studovala Územní plánování na ČZU v Praze, poté jsem studovala jeden semestr na estonské univerzitě EMU v Tartu, což mě přivedlo ke krajinářské architektuře a k magisterskému studiu Zahradní tvorby na ČZU. Mám za sebou také jeden semestr na Wageningen University v Nizozemí.

Co tě v zahradní architektuře nejvíc baví?

Jak je multidisciplinární. V rámci jednoho projektu se člověk zabývá urbanismem, ekologií, prostorovými vztahy ale zároveň řeší technické detaily, osazovací plány nebo výběr toho správného odstínu nátěru. K tomu je potřeba se vcítit do potřeb budoucích uživatelů. Tahle bohatost mi hrozně vyhovuje. Baví mě, že mohu přispět ke zlepšení stavu prostředí, ve kterém žijeme, ať už jde o přírodní krajinu nebo krajinu městskou.

Kde čerpáš inspiraci pro svou práci?

Všude. Na ulicích a náměstích, v přírodě mě inspirují přirozená společenstva rostlin. Nedá se to specifikovat. U projektů se snažím najít inspiraci přímo na konkrétním místě a v jeho okolí, z jeho historie. A samozřejmě na internetu. 🙂

Kterou realizaci máš nejradši a proč?

Nedokážu vybrat jeden projekt. Na každém mám něco, co mě baví, třeba povedený detail nebo celkovou kompozici.

Které jsou tvé oblíbené koníčky, životní motto?

Strašně ráda cestuju, hlavně někam daleko, kde můžu objevovat nové kultury. Od dětství hraju v amatérském divadelním souboru. Nejlíp se ale cítím na horách, na sněhu na prkně.

150 150 Lenka Kožíšková