Ferdinandův zpravodaj #11

Milí přátelé zahrad, ve kterých se dobře žije,

těžko jsme si v lednu dovedli představit, že na svých zahradách letos už do konce března strávíme tolik času, co říkáte?

Možná vám, stejně jako mně, tenhle prazvláštní nečekaný čas, který převrátil naše dosavadní životy a každodenní rutiny naruby, přinesl i něco klidu a nové perspektivy.
Překvapivě se uzavírá ozonová díra, ten ekostrašák mého dětství. Pomalu přicházíme i na to, že se zdravím naší krásné planety dokážeme ještě ledacos dělat a že když se dohodneme, napravíme nevídané.

Já jsme dojat pospolitostí mezi lidmi. Líbí se mi, jak snad každý, kdo zůstal doma a něco umí, nelení a vysílá přes různé internetové dráhy kratší nebo delší představení, aby své diváky trochu rozptýlil a pobavil. Vážně by mě zajímalo, jestli náhodou tenhle “odboj vtipem” v takovém měřítku není naší národní specialitkou.

Tak jsem i já uvažoval o tom, co mohu do světa vyslat, abych vám ten čas ve vašich domácnostech malinko zpříjemnil, až zavřete dveře za povinnostmi a zmizíte do svých zahrad. Pustili jsme se pořádně do youtubového kanálu Flera TV a naproti plánovanému občasnému vysílání, pro vás vysíláme každý týden.

Posílejte své dotazy

Rozjeli jsme novou rubriku Ferdinandova poradna, ve které odpovídám (doufám, že návodně a prakticky) na dotazy, které mi posíláte sem, na instagram, facebook nebo do komentářů pod videa. Líbí se mi interaktivita, které se tahle rubrika těší.
Pokud máte někdo nápad na zlepšovák této rubriky, napište mi, prosím, na atelier@flera.cz.

Rozhovory s Terezou Kostkovou

Dalším formátem, který pro vás momentálně střiháme, je podcast. Pozvání do ateliéru přijala herečka a moderátorka Tereza Kostková, která se mnou vede příjemné rozhovory, ve kterých načíná jak otázky zahradnické, tak i osobní nebo čistě byznysové. Povídání s ní je moc milé a já doufám, že se vám to bude stejně příjemné poslouchat.

Další videa na FLERA TV

Z pořadu Ferdinandovy zahrady

Na své si přijdou také diváci TV pořadu Ferdinandovy zahrady. Navštívili jsme po čase zahrady, které jsme proměňovali před televizní kamerou. Z čerstvě dokončených zahrad jsou sebevědomé krásky plné života a my vám postupně během jara ukážeme zase další.

Další videa z pořadu

Odběr Flera TV

Pokud chcete vědět o všech video příspěvcích, které momentálně vydáváme cca 1 x týdně, doporučuji vám, abyste se přihlásili k odběru FLERA TV. Jak se to dělá? Potřebujete mít založený svůj email na gmailu a následně na youtube kanálu FLERA TV zaškrtnout odebírat a pak zvoneček. Pak už vám od nás nic neuteče.:)

Chci sledovat FLERA TV

Získejte e-knihu Žijte ve své zahradě

Pošlete nám jako odpověď na tento email printscreen obrazovky nebo jiný důkaz, který potvrzuje, že jste se přihlásili k odběru Flera TV. Z odpovědí náhodně vybereme tři z vás, kteří od nás získáte e-knihu Žijte ve své zahradě. Výhodou elektronické verze naší krásné prvotiny je, že si pro ni nemusíte teď nikam na poštu ani do knihkupectví. Unikátní kód vám pošleme emailem. A až se situace ve společnosti uvolní, knížku si snadno (ve svém tabletu nebo notebooku) vezmete s sebou na dovolenou.

P.S. V knize najdete také jednoduchý, ale skvělý 2D plánovač zahrady. Na Flera TV vám k němu už tento čtvrtek pustíme můj osobní videotutoriál.
Z pranostik vybírám jednu aktuální: Déšť dubnový jako mrvou pohnojí. Tak, ať nám prší, přátelé.

Přeji vám pevné zdraví, sílu pomáhat a také nadhled do příštích dnů.

150 150 Ferdinandův zpravodaj #11