Ferdinandův zpravodaj #8

Milí přátelé zahrad, kterým i zima sluší,

u žhnoucího ohně pro vás píši letošní poslední zpravodaj. Chtěl bych, aby to byl v tom předvánočním náročném čase pro vás dopis vřelý a přívětivý. Jen se v něm spolu projdeme několika zahradami a prolistujeme můj ateliérový deník.

Atelier Flera tvoří působivé a zároveň přirozené zahrady

Třeba dnes jsem zavítal na zahradu na jižní Moravě. Tolikrát už jsem vstoupil na zahradu POPRVÉ, seznamoval se s jejími majiteli, důkladně si prohlížel každičký detail a soustředěně poslouchal zdánlivé drobnosti, které přinášel náš společný rozhovor. Pořád se na tyhle slavnostní chvíle nepřestávám těšit a věru mě vždy překvapí něčím novým. Ta dnešní zahrada vypadala na první pohled téměř dokonale a já jsem vskutku prvních pár desítek minut přemýšlel, proč nás ti neskutečně milí majitelé na zahradu s vinicí vlastně pozvali. Nakonec jsme pár nápadů ke zlepšení přednesli, a tak může začít vzrušující proces zrodu něčeho nového a autentického. Na cestu zpět jsme dostali krabici domácích moravských koláčků, frgál i láhev voňavé slivovičky. Měl jsem pocit jako když jedu od babičky.

Atelier Flera tvoří působivé a zároveň přirozené zahrady

Když brouzdám českou krajinou

A pak ta cesta zpátky domů, k nám, k Berounce pod brdské vrchy. Udělal se vám tak krásný podvečer, že jsem se musel dokonce několikrát zastavit a ten podmanivý západ slunce s vlnícími se kopci moravského krasu fotit a nebo jindy, když se mlhy válely v listnatých lesích Vysočiny.

Další inspirativní fotky

Atelier Flera tvoří působivé a zároveň přirozené zahrady

Návštěvy zahrad

Než zacinká Ježíšek zvonečkem, připravili jsme pro vás na naší online televizi FLERA TV nový seriál  „Návštěva realizace“. Víme, že od nás chcete vidět nejenom inspiraci, ale že potřebujeme slyšet i naprosto konkrétní praktické rady a tisíckrát ověřené postupy. V seriálu “Návštěva realizace” si proto projdeme krok za krokem, pokoj za pokojem, proměnou jedné rodinné pražské zahrady. Úvodní díl začíná hned za vstupní brankou a jmenuje se “Jak na předzahradu“. Před novým rokem se spolu ještě pokocháme pohledem na jednu opravdu krásnou zahradu, kam jsme museli vypravit kromě fotografa a kameramana i dronaře!

Nové díly flera TV

Atelier Flera tvoří působivé a zároveň přirozené zahrady

Křest knihy a vánoční večírek

Předvánoční čas je také časem oslav. I my ve Fleře máme důvod se radovat – pokřtili jsme krásnou knihu Zelené pokoje a v útulném podniku jménem Záletná jsme si s kolegy z ateliéru dopřáli čas zasmát se a zablbnout si v kostýmech na téma: Čím bych byl, kdybych nebyl zahradním architektem. Hádejte, čím jsem měl být já?

Čtěte novinky

Atelier Flera tvoří působivé a zároveň přirozené zahrady

Milí přátelé, moc vám děkuji za vaši neutuchající přízeň, přeji vám klidné a pokojné Vánoce. Nezapomeňte nechat svá okna do zahrady odkryta i v této části sezony a občas se ve svetříku a teplém kulichu do své zahrady vydejte. Stále je co nalézat.

Těším se na vás v roce příštím.
Žijte ve své zahradě,

150 150 Ferdinandův zpravodaj #8