Ferdinandův zpravodaj #10

Zdravím vás, milí přátelé,

Dnes jsem poprvé opravdu a bez nejmenších pochybností ucítil jaro ve vzduchu. Ráno jsem se projel s partou svých přátel na kole po našich brdských lesích. Vyrážíme pravidelně každou neděli pěkně za rozbřesku, to jsou lesy podle mě nejúžasnější a nejvoňavější. S údivem a radostí jsem poslouchal, jak už si ptáci začínají popískávat ty svoje milostný písničky.

O víkendu jsme pěkně poklidili okolo domu a opět mi při té příležitosti má zahrada posloužila jako ta nejskvělejší trpělivá terapeutka, když mi na oplátku poskytla pocit uklizenosti mého vlastního nitra, té zahrady v mé duši.

Tenhle týden mi na zahradu přivezou hrazdu a žebřiny, abychom se celá rodina mohli občas venku protáhnout. Možná vám pošlu na instagram nebo na facebook fotku z montáže, jak to všechno dopadlo.

Jaro v ateliéru

Ve Fleře máme napilno a krom několika pěkných zahrádek se nám pod ruce dostal mimo jiné mimořádný projekt jednoho parku pro aktivní odpočinek ve Vratislavicích (kousek od Liberce). Měli bychom tam propojit na nádherném místě s výhledy do dalekého kraje několik promakaných sportovišť (například single track, pumptrack a parkourový workout) do vkusného a do okolní přírody zapadajícího celku. Přiznám se, že mě takové přemýšlení od zastupitelů fakt moc těší. Jsou to ty případy, kdy vám není jedno, co po vaší vládě zbyde. Prostě si nechcete jen “odškrtnout” před volbami slibované sportoviště, ale záleží vám na tom, aby to, co děláte, mělo hloubku a kontext.

Každý týden nové Flera video

V předchozích týdnech jsme také nelenili a na naší Flera TV jsme pro vás přichystali několik nových videí. Mrkněte třeba na to, jak se s časem pěkně zapojuje zahrada venkovská, kterou jsme před pár lety realizovali v první sérii Ferdinandových zahrad v ČT (doporučuji začít tím, že si na iVysílání České televize tento díl připomenete) a nebo přijměte pozvání na návštěvu naprosto všedního dne v našem atelieru.

Pokud vám záleží na tom, aby vám na naší Flera TV nic neuniklo, klikněte při navštívení Flera TV profilu na odběr a rozsviťte si ikonu ZVONEČKU!

Více videí na FLERA TV

Vy se ptáte, Ferdinand odpovídá

Každopádně připravujeme další zahradnické lahůdky a doufám, že i praktické informace, které od nás očekáváte. Přesně proto pro vás také pořádám první díl Poradny, kde 4.4. zodpovím vaše dotazy, které mi pošlete na atelier@flera.cz, do předmětu napište ”Dotaz na Flera TV”. Své dotazy pošlete, prosím, nejpozději do 25. března.

O trvalkovém záhonu v Brně

Zodpovědně od ledna také pracujeme na přípravě internetového workshopu o plánování vlastní zahrady, možná ho stihneme do konce roku! Z tohoto důvodu letos vypisuji jen nezvykle málo seminářů, chcete-li se zúčastnit, raději se zapište rychle. Dubnová přednáška v Praze je vyprodaná, nově vypisujeme Brno na 15.9., kde společně s Janou Pyškovou rozšíříme vaše znalosti o tom, jak se správně komponuje a realizuje ten nejkrásnější a nejodolnější trvalkový záhon. Registrujte se na fleraacademy.com.

Registrovat se na přednášku

 

Přeji vám příjemný březen, ačkoliv bacha: březnové slunce má prý krátké ruce, tak kabátek ještě raději neuklízet.

Žijte ve své zahradě.

150 150 Ferdinandův zpravodaj #10