Ferdinandův zpravodaj #7

Ferdinand Leffler na svém prvním workshopu Flera Academy s názvem Zdravá zahrada

Milí přátelé zahrad, ve kterých se dobře žije!

Příprava zpravodaje #7 mě zastihla sedícího na ateliérovém gaučíku, venku je trochu sychravo, na stole plápolá hořící svíčka. Je to pro mě chvíle klidu, kterou si pro tohle každoměsíční zamyšlení rád najdu.

Dnes tady v ateliéru máme nezvykle ospalo, i proto, že jsme včera zašli všichni pospolu na pívo, abychom se poradovali nad dokončenými projekty, a tak nějak jsme oslavili a poděkovali, že k nám tak parádní práce přichází a máme možnost se realizovat v oblasti, kterou jsme si vybrali a která nás baví. Před hromadným odchodem do hospody každý projektant povyprávěl o tom, co má za posledního čtvrt roku za sebou a podělil se o nasbírané zkušenosti i s ostatními.

Ferdinand Leffler na svém prvním workshopu Flera Academy s názvem Zdravá zahrada

Individuální konzultace

Říjen byl pro nás ve Fleře mimo jiné měsícem ve znamení prvních realizovaných workshopů. Byly to workshopy nabízející řešení pro zahradu v období suchých let a také workshopy na pomoc s plánováním základní koncepce zahrady.
Sešli jste se nám ve velmi sympatických a tvůrčích partičkách. Na pomoc jsem si vzal své šikovné kolegy z Flery a společně jsme trávili kreativní pátky nad plánky vašich zahrad.
Jak už se mi to stává, největší výzvou pro mne osobně bylo stihnout vám ve vymezeném čase předat všechno, co si určitě zasloužíte. Myslíte, že se mi to povedlo? Ehm, tedy ne tak docela, a tak jsem si některé z posluchačů pozval na následné osobní konzultace i přímo do našeho ateliéru, kde společně uzavíráme a dotahujeme diskusi nad koncepty zahrad.

Díky za reakce na nový web

Na mou výzvu z posledního zpravodaje, ve které jsem vás požádal o reakci na náš nový web, mi přišlo spoustu zajímavých reakcí. Moc děkuji všem za aktivitu, taková zpětná vazba je pro nás nesmírně cenná. Jak jsem slíbil, tak i činím a zbrusu novou knihou odměňuji Ladislava Chybu, Alici Trägerovou a Lubora Popelku, kteří nám poskytli nejen zajímavou zpětnou vazbu na technické detaily fungování webu, ale přišli i se zajímavými podněty na přívětivější strukturu webu. Uvítali byste třeba, aby se ve fotogaleriích dalo vyhledávat pomocí klíčových slov neboli „filtrů“? Například venkovská zahrada, ohniště, koupací jezero…? Pište nám dál, vaše názory jsou pro nás důležité.

Ferdinand Leffler na svém prvním workshopu Flera Academy s názvem Zdravá zahrada

Kniha od nás i s věnováním

Už jich máme v ateliéru plné police. Kdo byl po ruce, nosil. Architekti i asistentky. Z auta dopravce do malého výtahu a odtud až k nám do smíchovského ateliéru. A protože mám rád, když jsou všechny naše projekty osobní a šité na míru, rozhodli jsme se knížky prodávat přímo i na našem webu. Do každé pro vás rád vepíši osobní věnování. Pokud jste z Prahy, nebo naší matičkou projíždíte, můžete si knihu vyzvednout přímo u nás v ateliéru (a ušetřit tak za poštovné), po Česku a na Slovensko ji rádi pošleme přes PPL.
Na co se velmi těším, jsou besedy s autogramiádou. První bude už za pár dní 20.11. v Knihcentrum Ostrava. Akce je zdarma. Moc rád vás potkám. Další vypsané termíny se dozvíte na našich sociálních sítích nebo na ww.flera.cz.

Objednat knihu zelené pokoje

Ferdinand Leffler na svém prvním workshopu Flera Academy s názvem Zdravá zahrada

Oheň v zahradě mám rád

Oheň. Podzim je pro mě obdobím zahradních ohňů snad ještě více, než jiná období a přiznám se, že si alespoň malý, takový svůj soukromý, ohníček na zahradě zapálím, byť jdu třeba jen pohrabat listí, nebo prokypřit záhony. I mé děti tak vůně ohně často do zahrady vytáhne a já mám větší šanci, že přiloží ruku k dílu. Jak to máte se svými ratolestmi vy? Pomohou s prací na zahradě? Jak je motivujete a co je konkrétně nejvíc baví? Napište nám!

Ferdinand Leffler na svém prvním workshopu Flera Academy s názvem Zdravá zahrada

Zpět na zahradě z TV pořadu

Po odvysílání obou sérií pořadu Ferdinandovy zahrady jste často psali, že byste rádi zahrady viděli znovu po čase. Vaše přání rádi plníme. Na youtube kanálu FLERA TV jsme pro vás přichystali další video Zahrada s proměnlivými záhony, ve kterém navštívíme po roce zahradu, kterou znáte z II. série z dílu Jiné potřeby, nová zahrada. Zahradu s proměnlivými záhony vám na FLERA TV ukážeme během roku víckrát. Proč? Kolegyni Markétě Mlejnkové se tu povedlo navrhnout tak zajímavé trvalkové záhony, že jejich proměnlivost prostě musíte vidět na jaře, v létě i teď na sklonku podzimu.
Co na díl FLERA TV říkáte?
Odebírejte nás a komentujte. Nabíjí to nejen mě, ale celý tým šikovných lidí okolo mě.

Sledujte flera TV na youtube

Ferdinand Leffler na svém prvním workshopu Flera Academy s názvem Zdravá zahrada

Barrandovská zahrada vyhrává!

Před několika dny jsme na slavnostním galavačeru v pražském Foru Karlín získali spolu s developerskou skupinou T.E jedno z nejprestižnějších ocenění v tomto oboboru, titul „Nejlepší z realit – Best of Realty“. Je to za projekt Barrandovská zahrada, u kterého porota ocenila zejména velmi elegantní a tvůrčí využití specifického pozemku při respektu k okolní zástavbě. V porovnání s dalšími nominovanými zaujal projekt také nadmíru kvalitním zpracováním veškerých detailů. Máme radost! Díky zahradním architektkám Markétě Šindlarové a Martině Imramovské, které se mnou na projektu spolupracovaly.

číst více

Přeji vám čas a klid k rozjímání listopadovými dny. Myslím, že taková pořádná ranní mlha se k tomu hodí bezvadně.

Žijte ve své zahradě!

150 150 Ferdinandův zpravodaj #7