Ferdinandův zpravodaj #5

Zdravím Vás, přátele harmonických a kouzelných zahrad a příznivce naší atelierové práce!

Srpen je už za námi a já beru do ruky svůj ošoupaný černý diářek a listuji a hledám, co mi druhý prázdninový měsíc přinesl a o čem bych vám úplně nejraději napsal. Obyčejně dostávám od mých drahých kolegyň, které následně zpravodaj pro vás poskládají, zlehýnka vyčiníno, že jsou moje dopisy příliš dlouhé. Abych prý byl trošku stručnější. Zkusím si tentokrát vybrat jen pár tematických favoritů, ať mi při čtení nezíváte. 🙂

Nová kniha Zelené pokoje

Tak především: na každé druhé stránce diáře mám napsáno: kniha. Velkým písmem a napříč celým dnem.  Nevím proč, ale nějak jsem si z práce na mé prvotině Žijte ve své zahradě pamatoval, že to byla hračka.

Ehm, v žádném případě to tedy není hračka při psaní knihy v pořadí druhé. Tam se soustředíte na to, abyste se laskavému čtenáři neopakovali a také se snažíte důkladně formulovat své myšlenky, protože cítíte velkou zodpovědnost. Když si představím tisíce domácností a stejné množství knihoven, ve kterých stojí vzpřímeně a sebejistě šedý hřbet s nápisem Žijte ve své zahradě, pocitům zodpovědnosti se prostě neubráním.

Číst více

Nová Flera TV

V průběhu srpna jsme pro vás také vypilovali strukturu zbrusu nové zahradnické telky, bude se jmenovat Flera TV a já vám zde zatím jen prozradím, že se nám do ní podařilo draftovat moc šikovného kameramana a adekvátně kritického režiséra. Vysílat pro vás začneme v průběhu podzimu a plánujeme alespoň dva videopříspěvky do měsíce.

číst více

Přednášky Flera Academy v Brně i Bratislavě

A nakonec si vás dovolím osobně pozvat na některý z našich podzimních seminářů a přednášek. Ve vyprodaném zářijovém workshopu Sucho v zahradě se uvolnila 3 místa a přednostně je tímto nabízíme vám, našim věrným. Workshop bude obzvlášť praktický, se svým týmem se zaměřím na každou vaši zahradu a odcházet budete s konkrétním návodem na zahradu dlouhodobě suchu odolávající. Workshop proběhne v pátek 20. září od 9:00 do 17:00 v pražském Hubu. A například už v pondělí 9. září od 18:00 vystoupím na střechách pražské Lucerny. Následuje cyklus přednášek v Praze, Brně a Bratislavě, na které stále máme pár volných míst. Více se dozvíte na fleraacademy.com.

Pozvánka na další přednášky mimo Prahu

Přednáška Žijte ve své zahradě: Brno, 12. listopadu 2019 od 18 hod, Otevřená zahrada

Přednáška Žijte ve své zahradě: Bratislava, 13. listopadu od 18 hod, Design Factory

Registrovat se

Aaaaa, už je to ode mně jistě zase tuze dlouhé, a tak vám chci poděkovat za přízeň a požádat vás o cennou interakci. Vaše názory a nápady nás nepřestávají zajímat. Prosím pište, sdílejte, raďte se, kritizujte a občas i trochu chvalte.

Září je prý měsíc, který osedlává strakatou kobylu. Tedy, ať už je to cokoliv, co si sami představíte, já vám přeji, ať na té své kobyle cváláte nadále jistě a radostně.

Ferdinand

150 150 Ferdinandův zpravodaj #5