Ferdinandův zpravodaj #6

Zdravím všechny příznivce stromů a květin, sedím v letadle z Amsterdamu a povím vám, jaký byl můj první školní měsíc.

Mohl bych ho s klidným svědomím nazvat měsícem dokončování a uzavírání dlouho rozdělaného. Především: kniha už se tiskne! Pěkně jedna stránka po druhé, tak jak jsme je pro vás poskládali. Zelené pokoje se rodí a vy se na ně těšte na pultech nebo eshopech někdy na konci října.

Zahrada, kde méně je více

Nechte se pozvat na jedno podzimní focení z minulého roku. Je to zahrada v Košicích a má mnoho barev. Nejen na podzim.

vidět více

Web flera.cz v novém

Po dlouhých peripetiích se nám podařilo dokončit novou podobu webu www.flera.cz. Konečně vypadá a funguje tak, jak jsem si přál. Kdo z vás kdy svůj web skládal, mi asi uvěří, že jsou za tím hodiny a dny práce mnoha šikovných lidí.

Byly to dny zodpovědného pilování obsahu, který by měl web přinášet, aby pravdivě odkrýval podstatné z naší atelierové práce, aby nenudil, ale inspiroval. Zároveň vše musí být intuitivní a přehledné k ovládání.
Ke spolupráci jsem si přizval web machra Josefa Antoše (WeDesIn) a také skvělou a našimi knihami odzkoušenou grafičku Lucii Zajíčkovou. Luciiny kořeny jsou zapuštěny spíše v krásných tištěných knihách a já si myslím, že se to na fleřím webu pozitivně podepsalo. Co myslíte vy?

S obsahem a organizací všech zapojených kreativců mi stejně jako s knihou nesmírně pomohla Tereza Frcalová. Díky všem!

Budu moc rád, když si s naší novou web prezentací pohrajete a napíšete nám své postřehy a pocity, jak se vám stránky líbí, případně, co byste na nich změnili a zlepšili. Pozor: tři z vás, kteří napíší věcné připomínky, které nám pomůžou web ještě zdokonalit, se mohou těšit na dárek ve formě nové knihy Zelené pokoje s mým věnováním.:)

Workshopy s Flera Academy

V půlce září jsme také odstartovali sérii workshopových setkání. Věnovali jsme se tématu v suchu udržitelné zahrady a workshop jsme nazvali “Zdravá zahrada”.

Byl to úplně můj první workshop a musím se přiznat, že je to fakt jiná disciplína, nežli přednášky. Smekám před každým, kdo dokáže celodenní workshop vést tak, aby stihnul předat vše, co si dopředu připravil. Já jsem se v té nesmírně příjemné, živé a tvůrčí debatě občas pěkně zapomněl a poslední hodinka byla tedy pro nás pro všechny pěkný kvapík. Více zde.

Další přednášky Flera Academy

Teambuilding na zámku Mitrowicz

Zpočátku měsíce jsme na zámku Mitrowicz v Kolodějích nad Lužnicí uspořádali velký teambuilding celé fleří rodiny.
Zámecký park jsme před pár lety projektovali a s manažerem zámku Michalem Bedřichem máme přátelské, nadstandartní vztahy. S pozváním jsme neváhali ani minutu.
O catering včetně workshopu, jak správně grilovat, se nám nepostaral nikdo jiný, než náš oblíbený Wine Food Market. Stříleli jsme lukem a poflakovali se okolo ohniště. Nemělo to chybu.

SLAVIT SE MUSÍ! NEZAPOMÍNEJME NA TO! Moc děkujeme za podporu všem.
Tady pár fotek z akce.

Letadlo už nalétává nad pražskou runway, a tak mi nezbývá než vám popřát příjemný zbytek října. Užijme si ho se vším, co nám nabídne. Přiznám se, že já osobně mám i ty sychravější, přemýšlivé dny moc rád.

Buďte zdrávi a nepřestávejte žít ve svých zahradách!

150 150 Ferdinandův zpravodaj #6